Nie od dziś wiadomo, że pieluszki wielorazowe to zdrowa i przyjazna środowisku alternatywa dla jednorazówek. Niestety wielu mamom wielorazówki kojarzą się ze stertą tetry do prania i prasowania. To skutecznie może odstraszyć każdego.  Obecnie pojawiły się na rynku nowoczesne pieluszki wielokrotnego użytku AIO eco Close Parent – Zestaw 5 pieluszek szybkoschnących Close żywe kolory. Łączą one w sobie najlepsze cechy jednorazówek i wielorazówek.

Pieluszki AIO eco Close Parent są wykonane z naturalnych, przyjaznych i miłych dla skóry dziecka materiałów. Świetnie sprawdzają się u dzieci z alergią  i noworodków. Takie pieluszki, w przeciwieństwie do jednorazówek, nie zawierają substancji chemicznych, które mogą podrażniać wrażliwą skórę.

Poza tym  są o wiele bardziej ekonomiczne od pieluszek jednorazowych. Zakup zestawu pieluszek,  koszt wody i prądu do prania jest dużo mniejszy niż zakup jednorazowych pieluszek.  Pieluszki posiadają uniwersalny rozmiar, dzięki temu służą od urodzin (polecamy od 4,5 kg) do nocnika. Dzięki systemowi 4 nap idealnie dopasowują się do wzrostu dziecka. Pieluszki można również z powodzeniem wykorzystać przy kolejnym dziecku. Daje to wówczas oszczędność sięgającą 100 %.

Pieluszkom wielorazowym wcale nie trzeba poświęcać wiele pracy. Zakłada się je i zdejmuje dokładnie tak samo, jak jednorazówki. Z tą różnicą, że zamiast do kosza na śmieci,  wielorazówki wrzucamy do pralki, a potem suszymy. Nie trzeba ich już prasować.

Niebagatelne znaczenie ma też aspekt ekologiczny. Tylko jedno dziecko w ciąg 2,5 roku pieluszkowania produkuje 6000 litrów śmieci. To bagaż, który zostawi swoim dzieciom i wnukom, bo pieluszki jednorazowe rozkładają się aż kilkaset lat!

Pieluszki AIO eco Close Parent są naturalną. zdrową i ekologiczną alternatywą dla jednorazówek. Wykonane są z trzech warstw:

  • zewnętrznej powłoczki (tzw. otulacza);
  • warstwy „właściwej” pieluszki
  • dodatkowej wkladki chłonnej

Warstwa zewnętrzna (otulacz) uszyta została z zaawansowanego technologicznie materiału, który przepuszcza powietrze, a zatrzymuje wilgoć. Z podobnego materiału szyte są m.in. dobrej jakości kurtki turystyczne.

„Właściwa” warstwa pieluszki przymocowana jest za pomocą nap do otulacza (jest to warstwa odpowiedzialna za absorpcję płynów).
Dodatkową wkładkę mocuje się na warstwie „właściwej” pieluszki. Stanowi ona dodatkową ochronę przed zamoczeniem i jest szczególnie przydatna w czasie nocy lub dłuższych spacerów.

Pieluszki  AIO eco Close Parent są już od niedawna dostępne w  Polsce.  Gotowe zestaw pieluszek do naturalnego pieluszkowania doskonale sprawdzi się od urodzenia aż do nocniczka!  Zadbaj o to, żeby ten czas był dla Twojego dziecka zdrowy i bezpieczny.

Zestaw 5 pieluszek szybkoschnących Close żywe kolory – cena 475 PLN

Zestaw 5 pieluszek szybkoschnących Close żywe kolory - cena 475 PLN, www.babymama.pl

Zestaw 5 pieluszek szybkoschnących Close żywe kolory – cena 475 PLN, www.babymama.pl

Zestaw 5 pieluszek szybkoschnących Close żywe kolory - cena 475 PLN, www.babymama.pl

Zestaw 5 pieluszek szybkoschnących Close żywe kolory – cena 475 PLN, www.babymama.pl